sarigaga mor

SARIGAGA

YAVRU KUŞLAR İÇİN EN GÜZEL KİTAPLAR

Kırmızısarısiyahbeyaz

Sarigaga Kirmizisarisiyahbeyaz. jpg(dragged) 2

Kırmızısarıbeyazsiyah (Roodgeelzwartwit)

Resimleyen: Carll Cneut
Yazan: Brigitte Minne
Flamanca’dan çeviren: Türkay Yalnız
Yaş aralığı: 5- 8
Birlikte okuma :5
Kendi kendine okuma: 6- 7 -8
Temalar : Arkadaşlık, paylaşım
Ödüller: Book Feather (Belçika) 2002
Prix Octogone (Fransa) 2002.

Teknik bilgi: : 32 sayfa / 25 x 25 cm / ince kapak
Fiyatı: 25 TL

Konusu: Kırmızı, Sarı, Beyaz ve Siyah bir köy meydanında bulunan, dört evde oturan çocuklardır. Her gün birlikte oyun oynarlar. Kırmızı baskın karakterli, hep kendi istediği olsun isteyen bir çocuktur. Diğerlerine patronluk taslar. Sarı, Beyaz ve Siyah sonunda bu duruma dayanamaz ve onu tek başına bırakıp bir tekne gezintisine çıkarlar... Acaba Kırmızı yalnız kalınca hatasını anlayacak mı? Arkadaşları tekneyi doğrı dürüst yüzdüremeyince ona ihtiyaç duyacaklar mı? Arkadaşlık ve arkadaşlığı sürdürebilmek üzerine düşündüren ve eğlendiren bir kitap

Pedagojik bir anlatı
İlk defa Belçikalı yayınevi De Eenhoorn tarafından 2001 yılında yayımlanan kitap ünlü Flaman yazar Brigitte Minne tarafından kaleme alındı, Avrupa’nın son yıllarda öne çıkan çizerlerinden, bol ödüllü Carll Cneut tarafından resimlendi.
5 yaş üstüne hitap eden kitapta, bir grup çocuk arasındaki etkileşim ve arkadaşlık konu ediliyor. Kitap, baskın karakterli bir çocuğun başkalarının haklarına saygı göstermeyi öğrenmesini pedagojik bir yaklaşımla, öğüt vermeden, eğlenceli bir hikaye üzerinden aktarıyor ve çocukların hikayeyle özdeşleşmesine olanak tanıyor.
Hem güçlü hem kırılgan bir kompozisyon
Carll Cneut’un benzersiz kompozisyonu, alışılmışın dışındaki renk kullanımı resimlere birden fazla anlam yüklüyor ve her sayfada duyguları harekete geçiriyor. Cneut sayfanın dışına taşan illüstrasyonlarla her zaman olduğu gibi hayal gücüne ve yorumlamaya alan bırakıyor. Evrensel bir duygu barındıran karakterler, vücut dilleriyle her kültüre hitap edecek bir dostluk hikayesine vücut veriyor.

Copyright Sarıgaga 2011

Yeni kitaplar çıktı

You are viewing the text version of this site.

To view the full version please install the Adobe Flash Player and ensure your web browser has JavaScript enabled.

Need help? check the requirements page.


Get Flash Player