sarigaga mor

SARIGAGA

YAVRU KUŞLAR İÇİN EN GÜZEL KİTAPLAR

Kitaplarımız

BAHADIR
Geert De Kockere /Carll Cneut

Konusu: Bahadır, güzel bir filin sahip olması gereken herşeye sahipti: Herkesten daha iyi duymasını sağlayacak iki büyük kulak, dört iskele babası gibi bacak, kocaman bir gövde ve ince küçük bir kuyruk... Kitap, Türkçe’ye çevrilirken İzmir Hayvanat Bahçesi’nin efsane fili Pak Bahadır’ın anısına “Bahadır” adını aldı.

KIRMIZISARISİYAHBEYAZ
Brigitte Minne / Carll Cneut

Kırmızı, Sarı, Beyaz ve Siyah bir köy meydanında bulunan, dört evde oturan çocuklardır. Her gün birlikte oyun oynarlar. Kırmızı baskın karakterli, hep kendi istediği olsun isteyen bir çocuktur.Diğerlerine patronluk taslar. Sarı, Beyaz ve Siyah sonunda bu duruma dayanamaz ve onu tek başına bırakıp bir tekne gezintisine çıkarlar...

ANGELMAN
Didier Levy/Matthieu Roussel

Konusu: “Arda, aynı apartmanda oturan yaşlı Bay Angel’e, alışveriş çantasını taşımakta yardım eder. Aslında pek dışarı çıkmayan bu yaşlı adamı merak etmektedir. Su içmek için Bay Angel’in dairesine girdiğinde adeta bambaşka bir evrene ayak basar.

detay

KIRMIZI SOLUCAN BASKISI TÜKENDİ
Esra Okutan /Sadi Güran

Benim adım Alya. En yakın arkadaşımın adı da Kırmızı Solucan. Kırmızı Solucan’ı bir tek ben görebiliyorum. Gece ışıklar söndükten sonra Kırmızı Solucan kulağıma yaklaşıp hangi rüyayı görmek istediğimi soruyor.

TOHUMUN RÜYASI
Nalan Özdemir Erem / Sahar Bardaie
Tohum yaşamın kaynağıdır. Bir tohumun filizlenip topraktan başını uzatmasını ve zamanla büyümesini izleyen çocuk, yaşamdaki en büyük mucizeye tanıklık eder. “Tohumun Rüyası”, bu mucizeyi şiirsel bir dil ve görsellerle bir anlatıyor.

tohumun Rüyası

MANÇALI DON KİŞOT
Cervantes/ UYARLAYAN: Carlos Reviejo
Resimleyen: Javier Zabala

2005 yılında Bologna Çocuk Kitapları Fuarı kapsamında BolognaRagazzi Award “En İyi Hikaye Kitabı” Mansiyon Ödülü alan kitap, cesur şövalye Don Kişot’un kah eğlendiren, kah hüzünlendiren maceralarından bir kesit içeriyor ve bir anlamda çocukları bu klasik eserle tanıştırarak, edebiyat dünyasına davet ediyor.

donkisotkapak

TARIK VE BEYAZ KARGA
Kutup Yıldızı Kolektifi - Sadi Güran / BASKISI TÜKENDİ

Bu kitap, Sarıgaga Yayınları tarafından 26 Şubat 2012 tarihinde, SGDD (Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği) Isparta ofisinde düzenlenen hikaye atölyesi sırasında, on mülteci çocuğun katılımıyla yazıldı. Hikaye Sadi Güran tarafından resimlendi. Kitap Türkçe ve İngilizce olmak üzere çift dilde hazırlanmıştır.

adakapakconvson
terlikler - Kucuk

TAVŞAN TERLİKLERİM
Ayla Çınaroğlu - Mustafa Delioğlu
Yumuşacık tavşan terlikler, bir gece benekli bir tavşanın peşi sıra maceraya atılırlar. Ormanda kaybolurlar. Pembe solucanlara, eflatun sincaplara, lacivert kirpilere,
mor salyangozlara, yeşil kurbağaya rastlar, çoğu ile arkadaş olurlar. Ama ormanda o kadar dost canlısı olmayanlar da vardır. Acaba terlikleri neler beklemektedir?

denizkızı - Kucuk

DENİZKIZI VE AŞIK DEVLER
Catarina Sobral

Dağ ve Deniz adında iki koca dev, billur sesli bir deniz kızına aşık olursa neler olur? Bu hikâye, Portekiz’in Algarve bölgesindeki göz alıcı falezleri ve dev kaya formasyonlarıyla ünlü bir plajı anlatan bir efsaneye dayanıyor.
.Kitap, 2014 Bologna Çocuk Kitapları Fuarı’nda « En İyi İllüstrasyon Ödülü »ne layık görüldü.

Copyright Sarıgaga 2011

turuncu teyze-kucuk

TURUNCU TEYZE
Ebru Akkaş Kuseyri Vagar Aghaei

Evde anne-babası olmadığı zamanlar komşusu Turuncu Teyze’de kalan Ali,sık sık “uyu, uyan, büyü” cümlesini duyar.
Bir gün Turuncu Teyze ile saklambaç oynadıkları sırada ilginç bir şey
olur. Ali, o güne dek sık sık duyduğu bu sözleri, biraz değiştirip Turuncu Teyze’ye uzatır.
Sonra derin bir şaşkınlık ve oyun içinde oyun, kitap içinde kitap başlar.

ESKİ DEMİR KAPI
Ayla Çınaroğlu
Usta yazar Ayla Çınaroğlugenç bir fotoğrafçının tutku ve rastlantıyla iç içe geçmiş öyküsünü, akıcı dili, şaşırtıcı kurgusuyla bizlere aktarıyor.
Konusu : Cemil kendi çapında ünlenmiş ama hala istediği « anı yakalayamamış »genç bir fotoğrafçıdır. Bir yanda sevdiği genç kadın, bir yanda bir türlü düzene sokamadığı hayatı, savrulup giderken karşısına çıkan eski mavi bir bahçe kapısıyla, her şey iyice sarpa saracaktır. Ta ki…

demirkapı

KIRMIZI RİNGA
GONZALO MOURE /ALİCİA VARELA

Kırmızı Ringa” kitabının ilk bölümü bir sessiz kitaptır. Bir parkta bulunan küçük, büyük, dört ayaklı, iki ayaklı birçok karakterin hayatından kısa bir kesit sunulmaktadır. Bu arada şanslı olanlar tepelerinde bir Kırmızı Ringa balığının dolaştığını görürler. Kırmızı Ringa, bir tür tılsım belki de bir anlatıcı gibi karakterlerin hayatında bir dokunuş gerçekleştirir. İkinci bölümde ise yazar parktaki karakterlerin bir kısmının öykülerini bizimle paylaşmıştır. Ancak bunlar, onun gözünden anlatımlardır. Parktaki karakterlerin, bu kitabı eline alan kişi sayısı kadar hatta daha fazla farklı sayıda öyküsü olabilir.

Yeni kitaplar çıktı

You are viewing the text version of this site.

To view the full version please install the Adobe Flash Player and ensure your web browser has JavaScript enabled.

Need help? check the requirements page.


Get Flash Player